© 2002-2019 Кафедра маркетингу та УІД. ННІ ФЕМ ім. О.Балацького
Студентам кафедри маркетингу та УІД надається унікальна можливість долучитися до європейських програм академічної мобільності!

stag_1Кафедра маркетингу та управління інноваційною діяльністю першою серед економічних кафедр м. Суми долучилася до європейської практики академічної мобільності.

Таким чином, на сьогоднішній день у наших студентів є досвід навчання та стажування у європейських університетах за такими програмами:

 • Програма «Подвійний диплом» - одночасне отримання двох дипломів: Університету Кобленц-Ландау, м. Кобленц (Німеччина) і Сумського державного університету.
 • Програма за обміну студентами між Сумським державним університетом та Міжнародною школою бізнесу при Вільнюському університеті, м. Вільнюс (Литва) за напрямами «Подвійний диплом», «Включений семестр», «Стажування».
 • Короткотермінове стажування у Вищому училищі страхування та фінансів, м. Софія (Болгарія).
 • Короткотермінове навчання в Університеті «Професор Доктор Асен Златаров» м. Бургас (Болгарія).
 • Короткотермінове стажування у Технічно-гуманістичній академії, м. Бєльско-Бяла (Польща).

Програма «Подвійний диплом» (Університет Кобленц-Ландау, м. Кобленц, Німеччина)

stag_2_koblenz_logoЗ 2012 р. почалося співробітництво з Університетом Кобленц-Ландау за програмою «Подвійний диплом», коли студент одночасно отримує два дипломи: Сумського державного університету і Університету Кобленц-Ландау. Метою даної програми є гармонізація українських магістерських програми відповідних напрямів підготовки з європейськими та надання студентам можливості навчатися за спільною магістерською програмою в університетах ЄС, а також отримання ними подвійного магістерського диплому.

Університет Кобленц-Ландау є одним із наймолодших університетів у Німеччині, який був перетворений з педагогічного коледжу в 1990 році. З цього часу кількість студентів збільшилося більш ніж у два рази. На даний час університет є привабливим місцем для навчання, в якому пропонується широкий спектр курсів та їх практичну орієнтацію.

 

Студентка кафедри маркетингу та УІД Васильєва Олександра була зарахована до Університету Кобленц-Ландау за програмою «подвійний диплом» на період з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2014 року за повною магістерською 2-річною програмою.

stag_2_koblenz_1

stag_2_koblenz_2

 


Програма за обміну студентами між Сумським державним університетом та Міжнародною школою бізнесу при Вільнюському університеті (м. Вільнюс, Литва)

stag_3_Vilniaus_logoУ 2012 році підписано двосторонній договір про співпрацю між Сумським державним університетом (м. Суми, Україна) та Міжнародною школою бізнесу при Вільнюському університеті, який передбачає програму обміну студентами між університетами за такими напрямами:

 • подвійний диплом;
 • включений семестр;
 • стажування.

Під час навчання у Вільнюсі студенти мають можливість не лише отримати знання від відомих та досвідчених європейських професорів та викладачів-практиків, але й спланувати активне та цікаве дозвілля: подорожування країнами Європи, спілкування та обмін знаннями і традиціями зі студентами з різних куточків земної кулі.

 

Протягом осіннього семестру 2012 року магістранти кафедри маркетингу та УІД Юлія Сірік та Крістіна Заяц навчалися за англомовним проектом «Міжнародний маркетинг та торгівля» і опанували такі дисципліни:
 • міжнародний рекламний бізнес;
 • міжнародний маркетинг;
 • маркетинговий менеджмент;
 • управління персоналом;
 • Інтернет маркетинг.

Додатково дівчата мали змогу вивчити литовську, французьку або іспанську мови. По завершенню отримали відповідні сертифікати.

Слід також додати, що Юлія Сірік вирішила продовжити навчання і була прийнята до навчання у весняному семестрі 2013 року.

stag_3_Vilniaus_3

stag_3_Vilniaus_2

 


Короткотермінове стажування у Вищому училищі страхування та фінансів (м. Софія, Болгарія) та у Технічно-гуманістичній академії (м. Бєльско-Бяла, Польща)

У 2012 році також почалося співробітництво кафедри маркетингу та УІД на предмет короткотермінових стажувань із Вищим училищем страхування та фінансів і Технічно-гуманістичної академії.

stag_6_BB_logo

Вище училище страхування і фінансів (м. Софія, Болгарія) є першим приватним університетом Болгарії, який спеціалізується на фінансах, страхуванні, менеджменті та маркетингу. Університет співпрацює з такими організаціями як Шеффілдський університет, Інститут підприємництва Cisco та Глобальний договір ООН.

stag_5_BB_logoТехніко-гуманістична академія (м. Бєльско-Бяла, Польща) є достатньо молодим університетом, який спеціалізується на економічних, гуманітарних, технічних та комп’ютерних науках.

 

6-12 січня 2013 року група аспірантів та студентів кафедри маркетингу та УІД проходила тижневе стажування у Вищому училищі страхування та фінансів м. Софія, Болгарія.

Група прослухала курс лекцій з дисциплін «Управління валютним ризиком», «Аналіз фінансових розрахунків», «Корпоративні фінанси», «Міжнародний маркетинг» англійською мовою разом зі студентами, які навчаються по Шеффілдській програмі університету Британії. 

Також делегація познайомилася з ректором та адміністрацією університету, встановили дружні відносини та перспективи подальшого співробітництва, брали участь у семінарі-дискусії на тему «Що Україна чекає від вступу до Європейського Союзу».

Для групи проводилися екскурсії по м. Софія, також вони відвідали одне з найстаріших міст Європи – Пловдів, м. Благоєвград та Рильський монастир.

stag_5_BB_1

stag_5_BB_2

 


Короткотермінове навчання в Університеті «Професор Доктор Асен Златаров» м. Бургас (Болгарія)

stag_4_Burgas_logo2011 року було укладено угоду про співробітництво між Університетом «Професор Доктор Асен Златаров» та Сумським державним університетом. Дана угода сприяє академічній мобільності студентів університетів.

«Професор Доктор Асен Златаров» є єдиним державним університетом у південно-східній Болгарії. Його засновано у 1963 році. Організація і управління навчальним процесом в університеті відповідають європейським вимогам та критеріям якісного освітнього і дослідницького процесу. Університет є найкращим у Болгарії за рейтингами системи Hirsh.

Таким чином, в червні 2012 року студенти факультету економіки і менеджменту пройшли короткотермінове безкоштовне навчання в Університеті «Професор Доктор Асен Златаров».

Студенти ознайомилися з університетом, прослухали курси лекцій за їх вибором, написали тести та отримали академічні довідки, які дадуть їм змогу перезарахувати відповідні дисципліни в СумДУ. У вільний від занять час студенти мали змогу відпочити та прогулятися морським берегом міст Бургасу та Варни.

stag_4_Burgas_2

stag_4_Burgas_3

Весь час перебування в Болгарії їх супроводжували та допомагали співробітники та викладачі університету. Студенти познайомилися з начальником відділу маркетингу, якості та євроінтеграції морського порту міста Бургас, який провів широку екскурсію портом.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ